• Zaopatrzenie Medyczne Baner
  • Zaopatrzenie Medyczne Baner
  • Zaopatrzenie Medyczne Baner
  • Zaopatrzenie Lekarzy
  • Zaopatrzenie Medyczne Baner

Resuscytatory

 

Działanie resuscytatora Stosowanie resuscytatora

Resuscytator

RESUSCYTATOR (Worek samorozprężalny) to przyrząd w medycynie wykorzystywany w resuscytacji u pacjenta nieoddychającego lub oddychającego w sposób nieefektywny, umożliwiającymi wentylację wysokimi wartościami tlenu. Wchodzi w skład standardowego wyposażenia zespołu ratunkowego.

 

 

 

   Jednym z pierwszych worków samorozprężalnych były aparatu firmy Ambu. Nazwa worek Ambu stała się synonimem dla wszystkich podobnych produktów, mimo że jest zastrzeżoną marką.

   Połączony jest z maseczką zakładaną na usta i nos pacjenta lub z rurką intubacyjną . Często ma możliwość podłączenia tlenu. Wielkość worka jest zależna od zastosowania. Produkowane są rozmiary dla dzieci, dorosłych oraz uniwersalne. W niektórych modelach możliwa jest sterylizacja.

   Bez dodatkowej podaży tlenu worek samorozprężalny umożliwia wentylację powietrzem atmosferycznym, czyli tlenem o stężeniu 21%. Po podłączeniu do worka tlenu o przepływie 5–6 l/min uzyskuje się wzrost stężenia tlenu do 45%, a po zwiększeniu przepływu do 10 l/min i zastosowaniu dodatkowego rezerwuaru możliwe jest uzyskanie stężenia ok. 85%.  

 

RESUSCYTATORY-RODZAJE:

Resuscytator Silikonowy Ambu OvalResuscytator Ambu Silikonowy dla noworodkówResuscytator jednorazowy LAERDAL

Zmierz ciśnienie bezpłatnie, Olsztyn, Wańkowicza 5